Yazım Kuralları

Durum
Konu kilitlenmiştir. Cevap yazamazsınız.

Masso

Yönetici
Katılım
27 Ocak 2024
Mesajlar
11
Konum
İstanbul
Burada yer alan gönderi yazım kuralları, site kullanım koşullarından ayrı olarak ele alınır.

  • İmla kurallarına, noktalama işaretlerine uyulmalıdır. İmla kurallarına uyulmadan, özensiz yazılan gönderiler için uyarı veya geçici yasaklar uygulanabilir. Forum yetkilileri; imla kurallarının yanlış kullanıldığı gönderilerde, yazım yanlışlarını ve anlam bozukluklarını düzeltme amacıyla, başkaları tarafından yazılmış gönderileri düzenleyebilir.
  • Konu açarken, konu başlığı olarak konuyu belirten bir metin girilmelidir. Örneğin bir konuda yardım/görüş almak için "Lütfen yardım eder misiniz?" veya "Bir sorum var" gibi konu başlıkları tercih edilmemelidir; soruyu açıklayan, alakalı bir başlık girilmelidir.
  • Konu açarken, konuya uygun olan etiketler seçilmesi gereklidir. Eğer etiketler arasında konuyu temsil eden bir etiket yoksa seçilmeyebilir.
  • Tamamen reklam amacı güden (oyun sunucusu, YouTube kanalı, Discord sunucusu, internet sitesi, mobil uygulama gibi) konu açmak veya gönderi yazmak yasaktır. Kuralı ihlal edenler forumdan süreli veya süresiz olarak uzaklaştırılabilirler.
  • Gönderilere, ziyaretçi başına kazanç vadeden çeşitli link kısaltma servisleri kullanılarak oluşturulmuş bağlantılar eklenemez.
  • İnternet dilinde Caps Lock açık şekilde büyük harfle yazmak bağırmak anlamı taşır. Eğer gönderiniz bağırma anlamı taşıyorsa tamamı büyük harfle yazmak yasak değildir, ancak bağırma anlamı olmadan lütfen büyük harfle yazmayın.
  • Gönderi yazım kuralları, haber verilmeksizin değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. Forum kullanıcıları, kuralların tümünden sorumludur ve haberdar oldukları varsayılır.
Herkese iyi forumlar!
 
Durum
Konu kilitlenmiştir. Cevap yazamazsınız.
Geri
Üst