Netflix'e Altyazı Dosyası Nasıl Yüklenir?

Masso

Yönetici
Netflix Türkiye'nin içerik kütüphanesi dışında, “Türkiye’de Olmayan Netflix Dizileri Nasıl Izlenir?” rehberini kullanarak yurtdışında yer alan Netflix kütüphanesine erişip, kendi dilinde dizi veya film izlemek istiyorsan, hazırladığımız bu rehber ile kolayca Türkçe altyazı yükleme işlemi yapabilirsin. Chromium tabanlı bütün tarayıcılarda geçerlidir.

Netflix-Altyazi-Yukleme-Nasil-Yapilir.PNG

Bütün anlatacaklarımızı yapmanız için ilk öncelikle “SubTrans” eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor.

Chrome kullananlar bu linke tıklayarak eklentiyi edinebilirler.

1. ADIM

Eklentiyi kurduysanız, şimdi Netflix’te izlemek istediğiniz dizinin Türkçe altyazı dosyalarını TürkçeAltyazı.org‘da aratıp, indirin. Altyazı dosyalarının .SRT uzantılı olduğundan emin olun.

Netflix-Altyazi.PNG

2. ADIM

Bundan sonra işlemlerimize Netflix üzerinden devam ediyoruz. Artık tek yapmamız gereken Netflix’e girip, dizimizi açıp, altyazı dosyamızı yüklemek olacak.

Diziyi açtıktan sonra SubTrans eklentisinin ikonuna tıklayarak panelimizi açıyoruz.

Netflix-Altyazı-Yükleme-Nasıl-Yapılır.png

3. ADIM

İndirdiğimiz .SRT uzantılı altyazı dosyamızı, SubTrans paneli üzerinden "Translation Source" ayarının hemen sağ yanında bulunan bulut şeklindeki dosya yükleme ikonuna tıklıyoruz.

Altyazı dosyasını çıkan ekrana sürükle, bırak yaparak kolayca yükleyebilirsiniz.

Netflix-Altyazı-Yükleme-Nasıl-Yapılır-Son-Adım.png

Altyazı dosyası başarıyla yüklendi. Şimdi istediğiniz içeriği Türkçe olarak izleyebilirsiniz.

Hatırlatma: Netflix’in yeni özelliklerini test etme özelliğini kullanıyorsanız, netflix.com/DoNotTest adresine girerek, devre dışı bırakın.

Geri