Netflix’e altyazı dosyası nasıl yüklenir?

Tahminimce bu içeriğe “Türkiye’de olmayan Netflix dizileri nasıl izlenir?” yazısından geldin. Eğer oradan gelmediysen, sen zaten çoktan Netflix ülkeni değiştirip, U.S arşivinde ki dizilerin keyfini sürdürüyorsan, o zaman sana Netflix’e nasıl altyazı dosyası atılır onu anlatalım. Bu işlem sadece bilgisayarda geçerlidir.

Bütün anlatacaklarımızı yapmanız için ilk öncelikle “Super Netflix” eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. Chrome kullananlar bu linke tıklayarak eklentiyi edinebilirler. Eğer Chrome dışında Firefox veya Opera kullanıyorsanız, Chrome eklentilerini kendi tarayıcınıza kurma imkanı sağlayan bu eklentilere  aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Firefox – Chrome Store Foxified
Opera – Install Chrome Extensions

Netflix’e Altyazı Dosyası Yükleme Rehberi

1. ADIM

Eklentiyi kurduysanız, şimdi Netflix’te izlemek istediğiniz dizinin Türkçe altyazı dosyalarını TürkçeAltyazı.org‘da aratıp, indirin.

2. ADIM

Bu adımda ise SubFlicks sitesine girip, Türkçe altyazı dosyalarımızın uzantısını Netflix’in istediği dosya uzantısına göre çevirmemiz gerekiyor. Şimdiden bu siteyi göz bebeğiniz yapabilirsiniz. İşinize çok yarayacak.

Change butonuna tıklayarak .SRT uzantılı altyazı dosyamızı seçiyoruz.

Resync Subtitle seçeneği ile altyazı kayma sorununu çözebilirsiniz. Kendi isteğinize göre altyazının saniyesini yükseltip, azaltabilirsiniz.

Altyazı dosyamızı seçip, Download tuşuna bastıktan sonra sitenin çevirdiği .DFXP dosyasını indirmeye başlıyoruz.

3. ADIM

Ve son adıma geldik. Ne kadar kısa sürdü! Artık tek yapmamız gereken Netflix’e girip, dizimizi açıp, altyazı dosyamızı yüklemek olacak. Diziyi açtıktan sonra oynatıcının üst kısmında Super Netflix’in menüsünde ilk sırada bulunan butona tıklayarak, altyazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Filmler, belgeseller ve programlar için de aynı işlemleri yaparak altyazı yüklemek mümkün.

Hatırlatma: Netflix’in yeni özelliklerini test etme özelliğini kullanıyorsanız, netflix.com/DoNotTest adresine girerek, devre dışı bırakın.

Yapmanız gereken işlemler bu kadar basit. Şöyle bi’ rahatlayın, doya doya dizinizin tadını çıkarmaya bakın!