Türkiye’de olmayan Netflix dizileri nasıl izlenir?

Eğer bugün bu sonuça ulaştıysan, anladığım kadarıyla sende diğer herkes gibi Netflix Türkiye’nin arşiv yetersizliğinden sıkılmış gibisin. Haklısın. Netflix’in Türkiye arşivinde yüzlerce dizi olabilir fakat tabii ki de Netflix’in orijinal arşivi kadar dolu değil. Bunun sebebi ise Netflix’in kurulduğu tarihten, 2016’ya kadar kapalı kutu gibi sadece Amerika/Kanada ülkelerine hizmet vermesinden kaynaklıydı. Bu yüzden arşivi çok geniş ve izleyeceğimiz yüzlerce, binlerce dizileri mevcut. Lafı fazla uzatmadan sizlere bu dizileri nasıl izleriz, Netflix ülkemizi nasıl değiştiririz onu anlatmak istedim.

Kastettiğim olay şu, Netflix’in Türkiye arşivinde hepimizin bildiği o eski diziler, yakın zamanda çıkmış veya yakın zamanda bitmiş olan diziler yer almıyor. En basitinden bir örnek verelim. Türkiye arşivinde Friends, Futurama, X-Files, Twin Peaks gibi yapımlar henüz bize gelmiş değil. Bu liste uzaaaar gider. Ama ne demeye çalıştığımı çok iyi anladınız. Zaten çoğunuzun aklına ülke değiştirme dendi mi akıllara tek bir yöntem gelir, VPN. Çözüm basit görünse bile, Netflix ücretsiz VPN programlarıyla ülkenizi değiştirmeye izin vermiyor. Çoğu ücretsiz VPN programlarıyla ülke değiştirmeye çalıştığınızda, Netflix’e girip baktığınızda yine kendi arşivinizi görüyorsunuz. Ücretsiz VPN’lerin hemen hemen hepsi bu durumdan muzdarip. Peki hangi VPN’leri tercih etmelisiniz? Buyrun efendim…

Netflix ülkenizi değiştirmeniz için düzgün çalışan VPN’ler

1. ExpressVPN (PC & Mobil)

ExpressVPN bu iş için direkt kökten çözüm. Aylarca bu VPN’i kullanmış biri olarak, en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Tek üzücü tarafı henüz ücretsiz sürümü olmaması. Aylık veya yıllık ödeme olanakları var. Tarayıcılar için eklenti, bilgisayar ve mobil cihazlar için uygulaması mevcut. Hız konusunda gayet başarılı. Sunucularda kopukluk olmuyor. Sunucular çok hızlı ve dizileri donma veya takılma olmadan direkt izleyebilirsiniz. ExpressVPN piyasada olduğundan beri Netflix henüz engelleyebilmiş değil. Eğer VPN çalışmıyorsa, hızını veya performansını beğenmediyseniz 30 gün içinde para iadesi isteyebilirsiniz.

2. ProtonVPN (PC & Mobil)

Şu anda kullandığım VPN’dir kendisi. Çok memnunum. Fiyat olarak ExpressVPN’den çok daha uygun ve ücretsiz sürümü de mevcut. Ücretsiz sürümün de sunulan U.S sunucuları gayet hızlı ve kopukluk yaşanmıyor. Ücretsiz VPN’ler arasından hem hız olarak mutlu eden hem de rahatça Netflix ülkenizi değiştirebilme olanağı sağlıyor. Ücretsiz U.S sunucuları daha engellenmedi. Aylık 5 dolarlık pakedi mevcut. Kesinlikle öneririm.

3. TorGuard (PC & Mobil)

TorGuard’ı şahsen deneme fırsatı bulamadım fakat reddit ve teknoloji sitelerine baktığımda çoğu VPN arasından TorGuard’ı bayağı bi’ övmüşler. Sevmişler onu. 🙂 TorGuard sadece U.S arşivine değil, diğer ülkelerin de Netflix arşivlerine ulaşmanızı da sağlar.

4. Hide My Ass! (PC & Mobil)
H
ide My Ass!’i diğer VPN’lerden ayıran güzel bir özellik; Türk Lirası ile uygun fiyata aylık veya yıllık fiyata alabiliyor olmamız. 7 günlük deneme sürümünü kullandım ve hız konusunda gayet tatmin edici. Kendi internet hızınız neyse o hızı herhangi bir sunucuya bağlandığınızda kesmiyor ve hızınız stabil kalıyor. 280 farklı konum seçeneği olmasıyla beraber, dilerseniz başka ülkelerin de arşivine ulaşabilirsiniz. Telefon ve tablet uygulamaları da bulunuyor.

Ve son olarak, Netflix ülkenizi değiştirdiğinizde dizileri Türkçe altyazılı olarak izlemek mümkün. Nasıl mı? TIKLA!