İşinize Yarayacak Netflix Eklentileri

Netflix tecrübeni bir adım daha ileriye taşımak istemez miydin? Tarayıcınıza kurabildiğiniz bu eklentiler sayesinde Netflix kullanımınız daha pratik bir hal alıyor. Dileriz ki, bir gün bu eklentileri kurup kullanmak yerine keşke eklentilerin sunduğu özellikler Netflix’in kendisinde var olsa. Şimdilik kendimizi eklentilere bırakıyoruz. Sizlere işinize yarayacağını düşündüğümüz eklentileri listeledik.

Eklentilerin hepsi Chrome için geliştirilmiş eklentilerdir. Eğer Chrome dışında Firefox veya Opera kullanıyorsanız, Chrome eklentilerini kullandığınız tarayıcıya eklemenizi sağlayan bu eklentlerii kurmanız gerekiyor.

Firefox – Chrome Store Foxified
Opera – Install Chrome Extensions


1. Super Netflix

Bu eklenti, göstereceğimiz eklentiler arasından en olmazsa olmaz dediğimiz eklentidir. Super Netflix’i diğer eklentilerden ayıran en çarpıcı özelliği, izlediğiniz dizilere veya filmlere altyazı yükleyebiliyor olmanız. Hatta sizlere nasıl yapılacağını gösterdiğimiz yazımız da mevcut. Bunun dışında video hızını ayarlama, bölüm açıklamalarını bulanıklaştırıp spoilerları kapama ve sabit video kalitesi seçme gibi özellikleri de mevcut.

2. Netflix Party

Arkadaşınla gerçek zamanlı olarak, beraber sohbet edip aynı anda ikinizde aynı bölümü beraber izlemek ister miydiniz? O zaman Netflix Party tam size göre! Bunu yapmak için her iki kişinin de uygulamayı tarayıcısına kurması gerekir.

3. Skipflix

Aralıksız dizi izleme moduna hazırsın, yatarak dizi izleyeceksin. Oh rahatlığa bak! Fakat bu rahatlığı meşgul edecek biri var. İntroyu atla tuşu! İntroları izlemeyi sevmeyen biriysen ve her bölüm başı o tuşa bakmak için rahatlığından ödün veriyorsan, Skipflix’i kesinlikle tavsiye ederiz. Sizin için İntroyu Atla tuşuna otomatik olarak basar ve sizde rahat rahat hiç keyfinizi bozmadan dizinizi izlemeye devam edersiniz.

4. Netflix – Gizli Kategoriler

Diyelim ki, izlediğiniz diziler bitti veya takip ettiğiniz diziler sezon arasına girdi. Canınız yeni bir diziye başlamak istiyor. Netflix’de izlenecek o kadar çok şey var ki ama ne türlü ne izleyeceğimize karar veremiyoruz çünkü Netflix’in bize sunduğu kategoriler yeterli değil. Netflix – Gizli Kategoriler ile bütün gizli kategorilere ulaşabilirsin.

5. Netflix Reveal

İzlediğin bölümde çalan şarkı çok mu hoşuna gitti? Karakterin giydiği kıyafetleri çok mu beğendin? Netflix Reveal sayesinde o an izlediğiniz bölümde ki beğendiğiniz kıyafetleri ve bölümde geçen bütün şarkıları gösteren bir eklentidir. Şu an bütün dizilere destek verilmese de her hafta listeye yeni diziler ekleniyor. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

6. Video adjust for Netflix

İzlediğin diziniz veya filmin parlaklığı gözünüzü alıyorsa, koyuluğu veya renk seçimleri yüzünden bir şey göremiyorsan, bunları kendi isteğine göre düzeltmenin artık bir çözümü var! Video Adjust ile bulunduğun ortamın aydınlığına ve karanlığına göre artık dizilerinizin/filmlerinizin parlaklık, kontrast ve koyuluk ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.